انجمن healthcareonline
مشاوره خانواده روانشناسی خانواده - نسخه قابل چاپ

+- انجمن healthcareonline (http://healthcareonline.ir)
+-- انجمن: حوزه خدمات (http://healthcareonline.ir/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: خدمات درمانی (http://healthcareonline.ir/forumdisplay.php?fid=18)
+--- موضوع: مشاوره خانواده روانشناسی خانواده (/showthread.php?tid=69)مشاوره خانواده روانشناسی خانواده - familypsy - 20-05-2018

برای ازدواج به چه چیزهایی باید توجه داشت ؟
۱ –  در خواستگاری درباره اهداف یكدیگر در زندگی بحث كنید
اهداف میان مدت و بلند مدت دو نفر كه قصد ازدواج با یكدیگر را دارند معیار بسیار مهمی در تصمیم گیری است. هدف شما و همسرآینده شما از ازدواج چیست؟ آیا ازدواج را راهی برای تكامل می‌دانید؟ یا ازدواج می‌كنید كه به اهداف مالی خود برسید؟ این دو نگاه بسیار با هم متفاوت است. اهداف بلند مدت شما در زندگی و انتظاراتتان از زندگی چیست؟ تمام اینها اگر تفاوت فاحش با یكدیگر داشته باشند، بعد از ازدواج می‌توانند باعث ایجاد اختلافات جدی بین شما شوند. می‌توانید با طرح سوالاتی كه از طرف مقابل می‌كنید، به طور غیر مستقیم اهداف بلند مدت او را بسنجید.اجازه بدهید یك مثال بزنم: فرض كنید یكی از اهداف مهم طرف مقابل شما، مهاجرت به یك كشور دیگر و زندگی كردن در آنجا باشد.
شاید اكنون برای آن برنامه جدی نداشته باشد. اما همواره به صورت یك هدف به آن فكر می‌كند. در حالی كه شما قصد دارید در كشور زادگاه خود بمانید و زندگی كنید. اگر از قبل در باره این موضع اطلاع داشته باشید شاید تصمیم شما برای ازدواج با این فرد تغییر كند.

ادامه در وب سایت روانشناسی خانواده
روانشناسی خانواده
مشاوره خانواده
مشاوره ازدواج
مشاوره طلاق
مشاوره کودک و نوجوان
مشاوره سکسولوژی